Kas yra turinio rinkodara ir ar tai veikia Lietuvoje?

Kaip ir daugelio šiuolaikinių rinkodaros formų, turinio rinkodaros (angl. content marketing) tikslas yra pritraukti ir sudominti kuo daugiau potencialių pirkėjų.

Svarbiausias turinio rinkodaros uždavinys – paskleisti kuo daugiau tikslinės informacijos, pritraukiant vartotojus, kuriems konkreti paslauga ar prekė yra įdomi bei reikalinga. Todėl su konkrečia tematika susijusio turinio pateikimas leidžia ne tik didinti prekės ar ženklo žinomumą, bet ir auginti lojalius klientus bei siūlyti jiems kitus, susijusius su konkrečia tematika produktus bei paslaugas.

Turinio rinkodara nėra tiesioginis pardavimas, tai – nuolatinė komunikacija su esamais ar potencialiais klientais.

Vis mažiau galutinį vartotoją veikia įprastinė reklama, todėl turinio rinkodara leidžia lengviau pasiekti klientus, kuriems dažniausiai reikia ne kiekybės, o kokybės. Geras svetainės turinys, įdomi ir aktuali informacija patraukia ir išlaiko klientų dėmesį. Radę patikusį turinį, tikėtina, jie vėl sugrįš, ieškodami papildomos žinutės. 

Neabejotinai, turinio rinkodara tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje padeda verslams įgyvendinti pardavimų planus ir tuo pačiu skatina pirkėjus domėtis įmonės produkcija bei naujovėmis. Nuo turinio kokybės priklauso įmonės produktų žinomumas, įmonės reputacija, o taip pat didėja ir klientų ratas.

Kadangi turinio rinkodara yra ilgalaikė strategija, greitų rezultatų tikėtis nereikėtų – tai sistemingas ir laiko reikalaujantis darbas. 

 

Turinio rinkodaros privalumai

Pagrindinis turinio rinkodaros bruožas – idėja, paremta tam tikroms emocijomis ar net istorija. Turinyje gali būti patalpinta įvairi informacija: nuo teksto iki vaizdinės medžiagos ir nuorodų į tinklalapį.

Pagrindiniai turinio rinkodaros privalumai ir tikslai yra sekantys:

  • Pridėtinės ir ilgalaikės vertės sukūrimas nuo produktų ar paslaugų aprašymo iki klientų aptarnavimo. Turinio rinkodaros strategija turi būti aiškiai ir tiksliai suformuluota bei išdėstyta.
  • Tikslinių klientų srauto didinimas. Jis pasiekiamas tuo atveju, kai tikslinė auditorija yra atpažįstama ir pasiekiama, o klientai gauna unikalią informaciją, kuri juos sudomina, atsako į klausimus, pateikia paaiškinimus.
  • Prekės ženklo žinomumo didinimas. Tai paieškos sistemų optimizavimas (SEO) bei straipsnių rašymas, skelbiant turinį Google, Bing, Yahoo ir kt. sistemose. Kuo aukštesnėje vietoje atsiduria įmonė paieškos sistemose, tuo daugiau lankytojų galima tikėtis.
  • Įmonės reputacijos stiprinimas. Klientų pasitikėjimas – viena iš svarbiausių pirkimo proceso dalių. Kuo kokybiškesnis turinys, tuo daugiau galimybių išlaikyti esamus ir pritraukti būsimus klientus.
  • Dalyvavimas socialinių tinklų platformose suteikia galimybę pasiekti kuo platesnes ir įvairesnes klientų auditorijas. 

Stipri ir gerai apgalvota turinio rinkodaros strategija sudaro visas sąlygas įmonei tapti sėkminga ir įgyvendinti pagrindinę užduotį – auginti auditoriją ir didinti pelną.

Tuo pačiu, turinio rinkodara padeda parodyti įmonės vertybes bei ženkliai prisideda prie įvaizdžio formavimo. 

Į ką reikėtų atsižvelgti?

Kuriant turinio rinkodaros strategiją, svarbu atsakyti į keletą svarbių klausimų: kas svarbu jūsų klientams, koks turinys turi būti kuriamas, kaip ir kada įgyvendinti idėjas?

Todėl sukūrus turinio rinkodaros strategiją bei vykdant iškeltus uždavinius, reikia nuolat sekti ir stebėti vykstančius procesus. Suprantama, ne visos įmonės gali turėti pakankamai pajėgumų turinio rinkodaros strategijoms formuoti, todėl verta kreiptis į specializuotas įmones arba rinkodaros specialistus tam, kad užtikrintumėte sėkmingą savo verslo vystymą bei prekių ar paslaugų žinomumą ilguoju periodu.

Sėkmingi ir patyrę turinio rinkodaros specialistai pažymi, kad labai svarbu užsitikrinti patikimo pardavėjo reputaciją ir tik tuomet galima tikėtis didėjančių pardavimų. Turinio rinkodaros esmė yra ta, kad klientas prekę ar paslaugą nupirktų ne vieną vienintelį kartą, o grįžtų ir galbūt atvestų naujų potencialių klientų.

Jeigu jūs turite turinio rinkodaros strategiją, bet kyla keblumų išpildant turinio užsakymus – kviečiame susipažinti su Artico. Užsisakykite visą turinį viena fiksuota kaina, mokėkite kartą per mėnesį už žodžių planą, o turinio užsakymus talpinkite į platformą vos keliais mygtuko paspaudimais. Plėtokite savo turinio strategiją lengviau su Artico.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Turinys dabar pasiekiamas keliais paspaudimais.

Patikėkite savo turinio rašymą Artico ir mėgaukitės kokybiško turinio teikiamais rezultatais.