Kas yra SEO tekstai ir kokia jų įtaka Google pozicijoms?

Šiuolaikiniame pasaulyje internetas yra itin svarbus įrankis kiekvienam žmogui, kadangi jis ne tik suteikia galimybę akimirksniu pasiekti norimą informaciją, bet ir yra plačiai naudojamas kaip darbo priemonė ar laisvalaikio praleidimo būdas.

Taip pat, vis daugiau žmonių savo reikmėmis pasirūpina apsipirkdami būtent internetu. Todėl natūralu, jog  kiekvienai įmonei ar individualia veikla užsiimančiam asmeniui aktualu apie tai paskelbti internete – vietoje, kur ši informacija yra lengviausiai ir greičiausiai pasiekiama.

Itin svarbų vaidmenį internete užima Google paieškos sistema. Remiantis Statcounter duomenis, net 86.19% pasaulio žmonių paieškoms internete naudoja būtent Google paieškos sistemą.

Dažnu atveju Jūsų užklausą Google paieškos sistemoje atitinka daugybė įvairiausių internetinių svetainių. Tiesa, jos pateikiamos tam tikra eilės tvarka, kuri tikrai nėra atsitiktinė. Aukštesnėse pozicijose esančios svetainės turi žymiai didesnę tikimybę pritraukti daugiau lankytojų, todėl dauguma interneto svetainių savininkų įvairiais būdais siekia atsidurti šios eilės viršuje.

Bene populiariausias ir dažniausiai naudojamas įrankis šiam tikslui pasiekti yra SEO tekstai. Nors tai tikrai nėra vienintelė priemonė, tačiau ji pripažįstama kaip viena efektyviausių.

Svarbu suprasti, jog be kokybiško turinio tikrai nereikėtų tikėtis aukštos pozicijos Google sistemoje.

 

Kaip veikia paieškos sistema ir nuo ko priklauso pozicijos joje?

Norint pilnai suprasti, kas yra SEO tekstai ir kuo jie ypatingi, svarbu žinoti ir paieškos sistemos veikimo principus.

Veikimo principai nėra tokie paprasti, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Google paieškos sistemoje visą informaciją apdoroja sudėtingi algoritmai, kurie nuolat tobulinami, keičiami ir darosi sunkiau “apžaidžiami”.

Tačiau, jei puslapis turės didelį kiekį su tam tikra tema susijusios informacijos ir ja bus aktyviai dalijamasi, Google tokį tinklapį vertins kaip aktualesnį.

Žinoma, egzistuoja galimybė aukštas pozicijas ir nusipirkti, tačiau tai tikrai nesuteikia tokių pačių rezultatų kaip organiškai pasiektos pozicijos. Organiškai pasiektos pozicijos Google sistemoje yra daug labiau vertinamos vartotojų akyse bei yra daug naudingesnės ir pačiam savininkui, kadangi ilgajame laikotarpyje suteikia ženkliai daugiau naudos.

 

Kodėl SEO yra naudingiau nei reklama paieškos sistemoje (SEM) ?

Daugeliui tikrai nėra naujiena, jog galima ir kitu labai paprastu būdu atsidurti aukščiausiose pozicijose paieškos sistemoje. Ir tam nereikalingi net ir SEO tekstai.

Tačiau toks variantas turi nemažai trūkumų, nors ir padeda pasiekti pakankamai neblogų, tiesa, trumpalaikių rezultatų.

Visų pirma, už reklamą paieškos sistemoje reikia mokėti, todėl kiekvienas potencialus klientas kažkiek kainuoja. Mokama suma priklauso nuo skirtingų faktorių, iš kurių svarbiausias yra konkurencinė aplinka. Taigi, nustojus mokėti už reklamą ir ją paprasčiausiai nutraukus, puslapis gali pradingti tarp daugybės kitų rezultatų Google paieškoje.

Tuo tarpu SEO duoda ilgalaikį rezultatą, kuris tampa savotiška investicija. Pasirinkus ilgalaikę strategiją, išlaidos skirtos pozicijų gerinimui yra ženkliai mažesnės. O taip pat ir puslapis paieškos sistemoje dar ilgai gali likti aukščiausiose pozicijose. Apie tai skaitykite plačiau.

Iliustracijos šaltinis – nuorodoje

Žinoma, tai tikrai nereiškia, jog pirkti Google pozicijų visiškai neapsimoka. Tuo labiau, kad galima daryti ir vieną, ir kitą.

Tačiau pirmiausiai reikėtų dėmesį skirti būtent organiškam SEO auginimui, jeigu galvojate apie ilgalaikę perspektyvą ir joje slypinčius rezultatus, kuriuos pasiekti padės tik kokybiški SEO tekstai.

 

Koks turėtų būti tekstų turinys ir į ką atkreipti dėmesį?

Jeigu jau nekyla klausimas, kas yra SEO tekstai, tuomet bus tikrai aktualu suprasti daugiau apie juos pačius bei turinį.

Nuo publikuojamo turinio kokybės labai priklauso ir rezultatai, todėl kartais net ir mažesnis kiekis kokybiškų tekstų gali garantuoti aukštesnius rezultatus. Todėl kiekvienas verslas, suinteresuotas aukštomis Google pozicijomis, pirmiausiai turėtų skirti dėmesį būtent turinio kokybei.

Nors pradžioje gali pasirodyti, jog tekstai skirti tik sudėtingiems Google algoritmams ir robotams, tačiau reikėtų nepamiršti, jog skelbiamas turinys aktualus ir jūsų klientams bei svetainės lankytojams. Taigi, kokybiškas svetainės turinys teikia visokeriopą naudą, kadangi jis padeda jums ne tik pritraukti naujų klientų ir išlaikyti ryšį su turima auditorija, bet ir neabejotinai kelia jūsų prekės ženklo žinomumą.

Be to, svarbūs yra beveik visi teksto aspektai:

  • teksto ilgis;
  • antraščių naudojimas (H1, H2, H3 žymos);
  • iliustracijos ir kita vizuali medžiaga.

Pradžioje gali atrodyti, jog norint sukurti aukščiausios kokybės tekstą, atitinkantį visus SEO kriterijus užtenka daug kalbėti pasirinkta tema bei dažnai naudoti Google sistemai aktualius raktažodžius.

Vis dėlto toks turinys pripildytas vien tik raktiniais žodžiais nebus įdomus nei vienam svetainės lankytojui – tai atsispindės ir jūsų Google Analytics lankytojų įsitraukimo statistikoje.

Todėl, geriausia praktika yra tekste apsiriboti vienu arba dviem raktiniais žodžiais, kurių dažniausiai pakanka optimaliam rezultatui pasiekti. Tuo labiau, jog visuomet galima publikuoti ir daugiau papildomų tekstų, nukreiptų į skirtingą temą. Svarbu atkreipti dėmesį, jog skelbiamas turinys turi būti unikalus, t. y. ne dublikuotas, kadangi kitu atveju sunkiai pavyks pasiekti norimą rezultatą.

Dėl žodžių skaičiaus nėra vienareikšmiškai sutariama. Kartais sakoma, jog ir tūkstančio žodžių SEO tekstai pilnai atlieka savo funkciją. O kai kuriais atvejais jie rašomi ir gerokai virš dviejų tūkstančių žodžių. Todėl kiekvienu atveju reikia situaciją įvertinti individualiai – ar lankytojams svarbus turinio kiekis, ar lankytojui svarbiau greitai suprasti esminius faktus.

Jeigu jus domina SEO tekstai, kviečiame plačiau susipažinti su Artico siūlomais sprendimais, kurie palengvins jūsų turinio užsakymus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Turinys dabar pasiekiamas keliais paspaudimais.

Patikėkite savo turinio rašymą Artico ir mėgaukitės kokybiško turinio teikiamais rezultatais.