Kaip sugalvoti straipsnio temą?

Norint sukurti įrašą socialiniams tinklams, straipsnį tinklaraščiui ar pranešimą žiniasklaidai, kuris sudomintų skaitytoją ir sulauktų visapusiško pasisekimo darosi vis sudėtingiau. Plačiai naudojami dirbtinio intelekto algoritmai ir kiekvienam prieinama informacija – kasdienis iššūkis, su kuriuo susiduria rašytojai ir rinkodaros specialistai.

Dalinamės penkiais kūrybiškais patarimais kaip sugalvoti straipsnio temą.

 

Išbandykite vienos rankos taisyklę

Sugalvoti straipsnio temą gali būti taip pat paprasta, kaip užlenkti vienos rankos pirštus! Norint parašyti straipsnį, kuris sulauks visapusiško pasisekimo užtenka atsakyti į penkis klausimus: kas, kodėl, kaip, kada ir kur.

Paprastas planas gali padėti susikoncentruoti ir nesiblaškant išgryninti temą. Pagalvokite: 

  1. Kas yra jūsų tiksliniai skaitytojai?
  2. Kodėl skaitytoją straipsnis sudomins?
  3. Kaip skaitytojui straipsnis bus naudingas?
  4. Kada straipsnį publikuosite? 
  5. Kur straipsnį publikuosite? 

Pavyzdžiui, dirbate mados industrijoje ir norite parašyti straipsnį, kuris pritrauktų naujų klientų: žinote, kad straipsnį skaitys visi, kas domisi stiliumi, skaitytoją sudomins jam naudinga informacija apie būdus kaip sutaupyti, straipsnį publikuosite prieš išpardavimą spaudoje – atsakymai patys sufleruoja temą: kaip rengtis stilingai ir dar sutaupyti?

 

Susikurkite straipsnių antraščių galeriją

Neretai tekstų kūrėjai, rinkodaros specialistai vengia kopijuoti konkurentus ir stengiasi nuo jų atsiriboti, taip save įtikinėdami, jog yra unikalūs. Tačiau sukurti naują, skaitytoją intriguojančią straipsnio temą gali padėti ir konkurentų  analizė.

Išsisaugokite patikusius straipsnių pavadinimus ir galbūt, kartas nuo karto juos pažiūrėję, tą pačią temą pamatysite iš visai kitos perspektyvos. Internetas kupinas įrašų laiko planavimo tema ir patarimų kaip efektyviai planuoti laiką.

Apibendrinę ir išanalizavę šią temą galite pažvelgti kitu kampu, sukurti straipsnį tema – kaip išugdyti įgūdį planuoti laiką.

 

Braižykite minčių žemėlapius 

Minčių žemėlapio braižymas gali padėti itin greitai susisteminti idėjas, raktinius žodžius, ir sugalvoti optimizuojančią bei tikslinį vartotoją pasiekiančią temą straipsniui.

Pasiimkite tuščią popieriaus lapą, susirašykite temas ir asociacijas apie kurias pirmiausiai pagalvojate bei atmetimo būdu pagal kuriamo straipsnio tikslą temą išsirinkite. Įsivaizduokite, kad pasižymėjote: tekstas, kuris parduoda, SEO, raktinių žodžių optimizavimas, algoritmų veikimo principas.

Kaip jums ši, minčių žemėlapį, apibendrinanti straipsnio tema: kaip optimizuojamas pardavimus skatinantis turinys? 

 

Išspręskite problemą

Jei neturite idėjų kokia tema straipsnį rašyti, rašykite apie tai, kaip tam tikrą problemą išspręsti.

Nesvarbu ar jūsų tikslinis vartotojas tinklaraščio skaitytojas, paslaugas ar produktus perkantis vartotojas, finansų įmonės vadovas ar vaikų darželio auklėtoja – išspręskite jiems aktualią problemą.

Turinys, kuris kuria pridėtinę vertę garantuoja norimą rezultatą, grįžtamąjį ryšį. Galbūt galite parašyti įrašą kaip ir kur galima mokytis investavimo paslapčių ir taip išspręsti problemą šiomis dienomis itin aktualią infliacijos problemą? Juk ši tema aktuali visiems – dėl natūralios infliacijos stiklainiuose ir banko sąskaitose laikomi pinigai nuvertėja.

 

Klauskite skaitytojų

Šiuolaikinės medijos rašytojams ir rinkodaros specialistams ypač palankios, nes yra pritaikytos dialogo su skaitytojais kūrimui  ir atgalinio ryšio gavimui. Jei kūrybiškumo stinga ir temos naujam straipsniui nesugalvojate – klauskite savo skaitytojų!

Vietoje to, kad rašytumėte, tik tam, kad rašyti – galite kreiptis į savo skaitytojus, klausdami kokia tema jie norėtų naujų straipsnių sulaukti. Taip ne tik sulauksite komentarų su idėjomis straipsnių temoms, bet ir organiškai padidinsite įrašo pasiekiamumą.

Straipsnio pabaigoje galite užduoti klausimus: pasidalinkite temomis, kuriomis norėtumėte sužinoti daugiau, pakomentuokite kokia tema jums būtų įdomi skaityti. 

 

Naudingi įrankiai turinio kūrimui

  1. SEMrush
  2. Google Trends
  3. Answer The Public
  4. SEOPressor Blog Title Generator

 

Visgi, jei jau ir šiuos metodus išbandėte ir straipsnių temoms kūrybiškumo pritrūkote – Artico gali padėti turinį plėtoti greičiau ir patogiau. Skaityti plačiau.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Turinys dabar pasiekiamas keliais paspaudimais.

Patikėkite savo turinio rašymą Artico ir mėgaukitės kokybiško turinio teikiamais rezultatais.